اطلاعات مفید, وبلاگ

سولاردام و ماکروفر خود را بهتر بشناسید!

یک تفاوت کلی بین سولاردام و ماکروفر وجود دارد که ماکروفر تنها توسط امواج مایکروویو عمل پخت را انجام می دهد اما در سولاردام ترکیب مایکروویو و امواج گرمایشی نور است که این عمل را به انجام می رساند.

برای شناخت سولاردام و یا ماکروفر بهتر است که آنها را به سه قسمت کلی زیر تقسیم کنیم:

  1. گریل

  2. ماکروویو

  3. ترکیبی

که در دو حالت کلی گریل ، ماکروویو” خلاصه میشود.

حالت گریل( Grill ) :

یک المنت برقی در سقف باکس داخلی داغ شده و غذا با این حرارت طبخ میشود.

پخت

حالت گریل Grill

در اینجا ماکروویو فقط نقش تستر دارد و انرژی و زمان زیادی برای پخت غذا مصرف میشود، وقتی از حالت گریل استفاده میکنید حتما فن دستگاه بایستی سالم و در حال کار باشد و منافذ پشت و بالای ماکروویو یا سولاردام بایستی کاملا باز باشد و مانعی برای خروج هوای گرم نباشد، در غیر این صورت دما بسیار زیاد می شود و امکان سوختن المنت و حتی رنگ بدنه وجود دارد!

استفاده از گریل برای پخت مرغ در حالت جوجه گردان ایده آل و توصیه میشود.

حالت ماکروویو ( Microwave ) :

مکانیزم سولاردام

یک ترانسفورماتور ( مبدل برقی ) با تولید امواج مغناطیسی ( امواج مایکروویو ) وظیفه گرم کردن و پخت غذا را دارد. تابش این امواج در ماکروویوها از جداره و در سولاردام ها از سقف صورت میگیرد.

در این حالت زمان کوتاهی برای پخت انواع غذاها صرف میگردد. به دلیل ماهیت امواج مغناطیسی تاکید میشود از ظروف فلزی در حالت ماکروویو استفاده نشود چرا که باعث خرابی پانل تابش امواج میشود.

برای پخت غذاهای غیر سبزی جات و آبدار استفاده از این روش توصیه میشود.

حالت ترکیبی ( Combi ) :

Combination

برای کباب کردن دو برابر

در این حالت از هر دو روش فوق همزمان برای تولید گرما و حرارت بهره برده میشود. این مـــُد بیشترین برنامه ریزی و کانفیگ را در سولاردام و ماکروویو به خود اختصاص میدهد و تولید کنندگان از این تنوع برای قراردادن انواع آپشن ها در دستگاه ها استفاده میکنند. مثلا پخت غذاهای ایرانی، پخت شیرینی ، پخت سبزی جات ، پخت گوشت ، یخ زدایی و …

فیلم های آموزشی در اینستاگرام

روش تهیه ماکروپف در سولاردام به این لینک مراجعه کنید

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *